23948sdkhjf
Logga in eller skapa en prenumeration för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på RT-Forum
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.
Annons
Annons

Lyxspa på Grand Hôtel

Grand Hôtel Stockholm har snart byggt färdigt sitt nya spa på 1 200 kvadratmeter. Stor invigning den 12 november.
Annons

Grand Hôtel Stockholms nya spa byggs i Burmanska palatset.Det blir 1 200 kvadratmeter stort med fyra singelbehandlingsrum, ett dubbelbehandlingsrum, ett hydrotherapy-rum och två exclusive spa-suiter.

- Anläggningen kommer att genomsyras av ett nordiskt tema med bland annat bastu med kallvattenspool, säger Lina Montanari. Vi bygger även en relaxation-lounge, en inomhuspool, en bubbelpool och ett så kallat steam-room.

Annons

I anslutning finns en Fitness Studio med de senaste redskapen, där hotellet även kommer erbjuda personlig träning, yoga och pilates.

Annons

Självklart kommer det även att finnas en Fitness Bar där man kan beställa hälsoinriktade luncher, snacks, smoothies med mera.

Annons

- Vår behandlingsmeny kommer att innefatta unika Raison d’Etre-behandlingar, olika kroppsbehandlingar och ett antal beauty treatments.

Annons

Den 12 november är det alltså dags för premiären.

Annons
Annons Annons
BREAKING
{{ article.headline }}
0.062|instance-web02