23948sdkhjf

Strömma lanserar ny sajt

Strömma Turism & Sjöfart har lanserat en helt ny sajt för information och inspiration.
Inspiration, information och bokning samlat under ett och samma tak. Inför vår- och sommarsäsongen 2010 kommer Strömma Turism & Sjöfart med en helt ny sajt som gör det lätt för besökare att ta del av Strömmas produkter på ett inspirerande och lätt sätt.

- Med Strömma.se blir Strömmas produkter tillgängliga på ett helt nytt sätt. Det är inte många som vet att vi består av mer än 20 varumärken som huvudsakligen är inriktade på turism och upplevelser. Här åskådliggörs utbudet på ett sätt som tidigare inte funnits , berättar Markus Eriksson, marknadschef på Strömma Turism & Sjöfart.

Att boka hotell eller transport på nätet är idag en självklarhet men det är inte lika självklart att hitta och boka upplevelser. Strömma.se gör det lätt att planera hela sin storstadsvistelse.

- I Stockholm kan man till exempel ta en morgontur till Fjäderholmarna, bussightseeing efter lunch och avrunda dagen med en middagskryssning ut till Drottningholm kombinerat med en guidad promenad i Slottsparken, säger Eriksson och fortsätter:
- För att göra sajten lättnavigerad finns flera olika sökvägar. Man kan söka i vår så kallad Activity Finder då man söker utifrån ort, datum och intresse. Vi har byggt in en kartfunktion där man får inspiration och hittar olika turer och självklart finns även ett fritextsök.

Sajten är fylld med rykande färskt inspirationsmaterial i form av filmer, reportage och bilder som har tagits fram under 2009. Tillsammans med Strömmas ca 25 varumärken och hundratals produkter kommer såväl svenska som utländska turister säkert att hitta en upplevelse som passar just dom.

Sidans release skedde natten mellan den 16:e och 17:e februari, du hittar den på www.stromma.se.
Kommentera en artikel
Utvalda artiklar

Nyhetsbrev

Sänd till en kollega

0.062