23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på RT-Forum
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Elite Hotels satsar på golf

Under året har Elite Hotels satsat stort på olika typer av golfpaket. Först ut var lanseringen av en ny onlinebokning där både golf och boende bokas samtidigt.

– Vi är glada över att vara den första svenska hotellkedjan som satsar på golf fullt ut. På Elite Hotels erbjuder vi även specialpaket till våra kunder, säger

Johan Öhman

, Revenue Manager.





I DAGARNA

har Elite Hotels – tillsammans med Europcar och Malmö Aviation – även lanserat ett golfpaket utöver det vanliga. Här ingår spel på fyra av Sveriges bästa golfbanor: Bro Hof Slott GC i Stockholm, Hills GK i Göteborg, Sand GC i Jönköping och PGA National i Malmö.





Paketet inkluderar även boende i juniorsviter samt middagar på hotellens restauranger. Under golfrundorna ingår en golfbil samt efteråt en Porsche Panamera.





Om man mot förmodan inte önskar att köra sista biten hem ingår i stället en bekväm flygresa.





/KL

BREAKING
{{ article.headline }}
0.08