23948sdkhjf

SENSYS rekryterar marknadsdirektör

SENSYS Traffic AB rekryterar Anders Thorsell som ny marknadsdirektör. Han kommer närmast från en position som General Manager After Sales på Grundfosgruppens Peerless Pump i USA.
Anders kommer att ingå i Sensys Traffics ledningsgrupp när han tillträder sin nya befattning den 18 augusti 2010.
- Med sin stora erfarenhet av affärsutveckling och internationell säljledning får Anders en viktig roll i vår fortsatta expansion, säger Johan Frilund, vd i Sensys Traffic AB. Jag är mycket glad över att kunna välkomna Anders till Sensys Traffic,
Anders som är 53 år har bred erfarenhet från ledande positioner inom internationell marknadsföring och försäljning i ett flertal olika branscher. Innan han kom till Peerless Pump var Anders global säljchef på Meggitt Aerospace och Applied Composites samt produktchef på Tetra Pak. Under de senaste 16 åren har han varit bosatt i USA. Anders har också varit verksam i Sverige och Tyskland.
Kommentera en artikel
Utvalda artiklar

Nyhetsbrev

Sänd till en kollega

0.063