23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på RT-Forum
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.
Annons
Annons

Italienskt och cirkus på östersjön

Tallink Silja bjuder under hösten på italienska temaveckor på färjorna Stockholm-Helsingfors, och cirkustema på linjerna Stockholm-Tallinn respektive Stockholm-Riga.
Annons

Från första september till och med mitten av november kommer Ciao Italia att prägla Helsingforsfartygen Silja Serenade och Silja Symphony med utsökt italiensk mat, goda viner, vacker musik, shower och lockande italiensk shopping ombord.

Espresso, svalkande gelato, skönsjungande tenorer och modevisning är några av inslagen.

Annons
På Tallinks

fartyg mellan Stockholm och Tallinn samt Stockholm och Riga präglas hösten samtidigt av Life is a Circus -temat med magisk, spektakulär underhållning och överraskningar i fokus.

Annons

Från första september till mitten av november flyttar cirkusens förtrollade värld ut till havs med shower, magiker, skickliga jonglörer och clowner för barnen. Det är det lekfulla som tar överhand när höstmörkret börjar falla på.

Annons

– Både Ciao Italia - och Life is a Circus-temat är fyllda med glädje och livsnjutning för såväl stora som små säger

Ats Joorits

, försäljnings- och marknadsdirektör på Tallink Silja AB.

Annons
– Det italienska köket

är en klassiker som de flesta tycker om. Cirkustemat kanske även ska ses som ett budskap om att ta lite lättare på livet.

/KL

Annons
Annons Annons
BREAKING
{{ article.headline }}
0.063|instance-web04