23948sdkhjf

Vinterkampanj på Ibis

Lagom till jul erbjuder Ibis boende på alla sina svenska hotell för 399 kronor per natt och rum. Kampanjpriset gäller mellan den 17 december till den 9 januari. Rummen kan bokas från den 16 november till den 6 januari via ibishotel.com.
Ibis 16 svenska hotell har även från första november infört varma rätter på frukostbuffen. Detta har man gjort utan att höja priset, trots att statistiken visar att råvarupriset för frukost i Sverige har ökat med 50 procent sedan midsommar.

Äggröra och köttbullar läggs till den vanliga frukostbuffén som kostar 85 kronor för vuxna och 40 kronor för barn. På lördagar och söndagar bjuds det även på våfflor.

– Vi strävar efter att vara Sveriges trevligaste hotell och lyssnar alltid på våra kunders önskemål. På kundernas begäran utökar vi nu frukostbuffén till att omfatta även varm frukost, men till samma pris som tidigare, säger Anette Ehinger, marknadschef på Ibis.

– Vinterkampanjen och utökad varm frukost är i linje med vår satsning att erbjuda ett prisvärt boende utan avdrag på service.

Vinterkampanjpriserna gäller för ett begränsat antal rum per natt. Rummen betalas i förskott och går inte att avboka.

Ibis är en hotellkedja i Europa, med 698 hotell och nästan 75 000 rum.

/KL
Kommentera en artikel
Utvalda artiklar

Nyhetsbrev

Sänd till en kollega

0.11