23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på RT-Forum
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Fjällplatser till bra pris

Snart är sportlovet här och många väljer att åka till fjällen. För de som ännu inte bokat sin fjällsemester finns det möjlighet att hitta restplatser till bra priser, bland annat hos SkiStar.

SkiStars skiddestinationer i Sverige och Norge har laddat med såväl fartfyllda som avkopplande aktiviteter för alla sportlovsfirare.

Säsongen för SkiStars destinationer startade rekordtidigt till följd av det fina snöläget och snön har fortsatt falla över de svenska och norska fjällen.

När det nu

är dags för Sveriges skolelever att ta sportlov möts semesterfirarna i Sälen, Åre, Vemdalen, Trysil och Hemsedal av mycket snö och aktiviteter för hela familjen.

– Sportlovet är det perfekta tillfället att komma ut i friska luften, röra på sig och inte minst utöva vintersport, säger

Karin Peterson

, pressansvarig SkiStar.

– I Sverige har vi en lång tradition av att fira sportloven i fjällen och vi ser att intresset fortsätter växa och det är allt fler som upptäcker tjusningen med utförsåkning. Ett glädjande besked till de som ännu inte bokat sitt sportlov är att vi just nu har bra restplatspriser till våra destinationer och mycket snö.

För de

som ännu inte bokat sitt sportlov finns restplatser på http://www.skistar.com/sv/Boka-online/?bpid=70107.

På skistar.com går det även att förboka SkiPass och skidhyra till ett bättre pris än vid bokning på plats, och för de som ska besöka Sälen och Åre blir också skidskolan billigare vid bokning via skistar.com.

/KL

BREAKING
{{ article.headline }}
0.078|instance-web03