Jacob Albertsen
HÄR
Förutom alla spännande föredrag blir det också möjlighet att provköra de nyaste bussarna från deltagande fordonsleverantörer för dem som har behörighet. Till det kommer mingel och middag på herrgården kvällen 6 april.
Busstorget arrangeras av Sveriges Bussföretag, de stora busstillverkarna och tidningarna RESFORUM och TRAFIKFORUM. Läs mer om partners och utställare genom att klicka här!
– I nuläget är det närmare 60 anmälda bussföretag, 6 fordonsleverantörer, och 15 utställare som visar allt från system för trafikplanering via destinationer och hotell till reservdelar för bussar, säger , projektledare för Busstorget. Totalt 193 personer är anmälda just nu när det är 22 dagar kvar att boka sin plats. Det innebär att det redan är fler anmälda i år än de 191 som bokade deltagande på Busstorget förra året, det börja alltså bli hög tid att säkra deltagande innan branschmötet blir alldeles fullbokat, gör det genom att klicka !