23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på RT-Forum
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Proffsig hemsida för alla

Som mindre bussresearrangör kan det vara knepigt att skapa en bra hemsida på nätet som dessutom fungerar ihop med alla plattformar – Nu finns en tjänst som fixar det.

Rebus är en produkt som Åbergs DataSystem i Katrineholm har utvecklat. Den vänder sig till arrangörer, resebyråer och bussbolag som arbetar med beställningstrafik. Med Resbus hanteras alla bokningar, faktureringar och annat som hör till en verksamhet som exempelvis försäljning av resor.

- Nu har vi gjort en ny produkt som bygger en hemsida åt våra kunder som spar jobb åt dem samtidigt som de får en snygg hemsida med alla funktioner som Rebus erbjuder, säger Göran Gustafsson, Åbergs DataSystem. När de redan har Rebus i botten med alla paket upplagda, alla avresedatum för olika destinationer, priser och antal tillgängliga platser. Allt presenteras sedan automatiskt i alla slags plattformar, dator, padda eller smartphone. Det enda arrangören kan behöva göra är att lägga in den bild på resmålet som önskas, systemet fixar så att det ser snyggt ut. Enkelt och snabbt går det också, lovar Göran Gustafsson.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.134