23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på RT-Forum
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Kandiater till Stora Turismpriset 2008

Det är dags att nominera kandidater till Stora Turismpriset 2008. Är det dags för ett bussbolag att vinna?

Prissumman är på 100 000 kronor och kommer att användas till att anordna och dokumentera ett öppet seminarium med utgångspunkt i vinnarens verksamhet.
Regionfinalerna genomförs under september i samarbete med näringslivsorganisationen RTS, Rese- och Turistnäringen i Sverige. Vinnaren koras i en nationell final i samband Svenska Rese- och Turistgalan den 23 oktober 2008.
Nu vill man alltså ha in förslag på kandidater och man nominerar genom att gå in på www.rts.se/storaturismpriset och följ anvisningarna. Sista nomineringsdag är den 15 augusti. Är det månne dags för ett bussbolag att vinna?


Stora Turismpriset delas varje år ut av Stiftelsen för kunskapsfrämjande inom turism med Nutek, Verket för näringslivsutveckling, som huvudman. Priset ska lyfta fram exempel på väl förrättat värv i nya djärva projekt men även långvarigt och framgångsrikt arbete inom turistnäringen.
BREAKING
{{ article.headline }}
0.094